Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün  aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümü anma programı nedeniyle Hükümet Konağı Atatürk büstü önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

 

Tören, ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, Belediye Başkanı Gazi ADAMHASAN tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başladı. Törene Cumhuriyet Başsavcısı Uğur ÖZTÜRK, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Daha sonra saat 09.05'te siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'mız okundu.

 

Çelenk sunma töreninin ardından ilçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi  toplantı salonunda Yavuz Sultan Selim Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi  öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı.

 

Günün anlam ve önemini belirtilen konuşlar yapıldı. Daha sonra “10 Kasım” video izletimi, Atatürk şiirleri ve slayt gösterimi, “Karanlıktan Aydınlığa” adlı oratoryonun sunumu ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin okutulmasının ardından   tören sona erdi.