12 Mart İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma günü nedeniyle, 13 Mart 2017 Pazartesi günü saat 10:00'da İmamoğlu İstiklal Ortaokulu toplantı salonunda program düzenlendi.

Programa, ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, Jandarma Komutan V. Murat SOMAY,  Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÖZKILINÇ, kurum amirleri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program, günün anlam ve önemini belirtilen konuşmayla başladı. Daha sonra İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında ilçe birincisi olan öğrenci tarafından  İstiklal Marşı okundu.
 
Program, Öğrenciler tarafından şiirlerin okunması,  Mehmet Akif ERSOY’un hayatı ve İstiklal Marşı’nın kabulü ile ilgili sinevizyon gösterimi, İstiklal Marşı’nın yazılımı ile ilgili tiyatro gösterisi ve  oratoryo sunumunu ile devam etti.
 
İlçede düzenlenen ilkokullar arası İstiklal Marşı’nı güzel okuma ve ortaokullar ve liseler arası “Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak” adlı şiiri güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER ve protokol tarafından ödüllerinin verilmesi müteakip  program sona erdi.