23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97.yılı ilçemizde de coşku ile kutladı.
Tören, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunulması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları İmamoğlu futbol sahasında  düzenlenen etkinliklerle devam etti.
 
 
 
Törene, ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Gazi ADAMHASAN, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÖZKILINÇ’ın günün anlam ve önemi belirten konuşmasının ardından İmamoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mehter takımının  gösterisi izlendi.
 
Daha sonra, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce farklı okullardan belirlenen öğrencilerin okudukları şiirler, halk oyunları, koro, müzikli dans gösterileri, step gösterisi, folklorik dans gösterisi ve oyunlar törene katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.
 
Atatürk ve Milli Egemenlik konulu resim, şiir ve kompozisyon  dallarında dereceye giren öğrencilere ilçe Kaymakamı ve protokol tarafından verilen ödüllerin ardından tören sona erdi.