CUMHURİYET’İN 94. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ, İLÇEMİZDE DE COŞKUYLA KUTLANDI
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin 94’üncü kuruluş yıldönümü, ilçemizde düzenlenen törenlerle kutlandı.
 
İlçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, makamında  Cumhuriyeti’nin kuruluşu nedeniyle tebrikleri kabulüyle başlayan kutlamalar, daha sonra hava muhalefeti sebebiyle  Salı pazarı alanında devam etti.
 
Törene, ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, Belediye Başkanı Gazi ADAMHASAN, siyasi partilerin ilçe başkanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Kaymakamımız Alper TANRISEVER, Belediye Başkanı Gazi ADAMHASAN  öğrencilerin, törene katılanların ve halkın bayramını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam TANRISEVER,  günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
 
Daha sonra, öğrenciler tarafından şiirler okundu, folklor ve onuncu yıl marşı eşliğinde yapılan gösterilerinin ardından Şehit Osman TATAR İlkokulu öğrencilerinin hazırladığı Cumhuriyet oratoryosunun sunumu yapıldı.  
 
          Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında ilçemizde yapılan seçmelerde   dereceye giren öğrencilere  ilçe Kaymakamı tarafından ödüller verildi.
Okullar ve bando takımının geçit töreninin ardından bayram kutlamaları sona erdi.