İlçe Kaymakamımız Sayın Alper TANRISEVER,  ilçemizdeki okulları ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
 
Kaymakam TANRISEVER, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fatih Yatılı Bölge Ortaokulu ve Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Yöneticilerden okulların fiziki durumu, ihtiyaçları ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
Okul kantinleri de denetleyen Kaymakam TANRISEVER, öğrencilerin temiz ve sağlıklı beslenmesinin birinci öncelikleri olduğunu belirterek, kantinleri tek tek kontrol etti. 
 
''Çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerinin yanı sıra okulda yiyeceklerinin satıldığı kantinleri de çok önemsiyoruz. Okul kantinlerinde satılması uygun görülmeyen gazlı içecekler ile cips gibi yüksek yağ oranı içeren ve besin değeri olmayan ürünlerin satışı ile yiyeceklerin son kullanma tarihleri gibi önemli konularda denetimler yapıyoruz. Bu kapsamda, çocuklarımızın sağlıklı yiyecekleri tüketmeleri konusunda gereken hassasiyetin gösterilmesini diledi.” 
   
Ayrıca, Kaymakam TANRISEVER sorunsuz bir eğitim ve öğretim yılı geçirilmesi için okullardaki eksikliklerin ve aksaklıkların giderilmesi noktasında gerekli çalışmaların yapılmasını dile getirerek, okul ziyaretlerinin ve denetimlerin devam edeceğini belirtti.