İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda, ilçemiz öğretmenevi toplantı salonunda muhtarlar, güvenlik ve halkla buluşma toplantısı düzenlendi.
 
Toplantıya ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, ilgili  kurum müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 
        Mahalle muhtarları ve vatandaş sorunları ile talep ve beklentilerini anlattı.
 
 Toplantıda tek tek söz alan mahalle muhtarları ve vatandaş elektrik, su, ulaşım, tarım, eğitim,  alt ve üst yapı konuları başta olmak üzere görev yaptıkları mahallelerde yaşadıkları sorunlar ile talep ve beklentilerini anlattı. Kurum yetkilileri ile bilgi alışverişinde bulundu. 
 
Kaymakam TANRISEVER, “ Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”
 
Muhtarların sorunlarını dinleyen ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER,  muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen bu toplantılarda dile getirilen sorunların çözümü için ivedilikle hareket edildiğini, istek ve temennilerin ilgili kurumlara bildirildiğini dile getirerek, kurumlardan alınan bilgileri paylaştı.
 
Ayrıca, ilçemiz merkez ve dış mahallelerde özellikle düğün törenlerinde silahla hava ateş açılmasının önlenmesi için güvenlik güçlerine yardımcı olunması gerektiğini, muhtar ve vatandaşların duyarlı olmaları gerektiğini, araç sürücülerinin yol içerisine çift park yasağının uygulanması noktasında gerekli tedbirlerin alınacağını,
 
Bunun dışında, Uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket edip, bir taraftan bu illetin pençesine düşmüş çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak ve bunların ailelerine ulaşmak, diğer taraftan ve en önemlisi de gençlerimizi zehirleyenlerle mücadele etmek amacıyla gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini, özellikle okul çevresi ve mahallelerde bulunan  metruk binaların kontrolleri yapılarak, gerekli tedbirlerin alınması noktasında her türlü önlemlerin alınacağını, uyuşturucu sadece asayiş ve güvenlik sorunu değil, toplumsal sağlığımızı da etkileyen sosyal bir problem. Bu nedenle bu konuda güvenlik güçleri ile birlikte hareket edilmesini dile getirdi.