Türk Polis Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle 10 Nisan 2017 günü Hükümet Konağında bulunan Atatürk Büstüne ilçe Emniyet Müdürü Nebi Oktay KAVURMA tarafından çelenk konularak, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.  
 
Daha sonra,  ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından saat 16:00'da öğretmenevinde anma ve kokteyl programı düzenlendi.
 
Programa, ilçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, Cumhuriyet Başsavcısı Uğur ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Gazi ADAMHASAN, Emniyet Müdürü Nebi Oktay KAVURMA kurum amirleri, polis memurları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 
İlçe Emniyet Müdürü Nebi Oktay KAVURMA’nın  günün anlam ve önemi belirtilen konuşmasının ardından, 
 
İlçe Kaymakamı Alper TANRISEVER yaptığı konuşmasında;
 
“Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü yasalardan, desteğini halktan alan geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172’nci yıl dönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Görevini her zaman fedakârca yapan Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun sevgisini, güvenini ve takdirini kazanmıştır. Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin her alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır.
 
Suç ve suçlularla daha etkin mücadelenin gerçekleştirilebilmesi için zaman mefhumu gözetmeksizin, zor koşullarda görev yapan Türk Polis Teşkilatı’nda halkla ilişkilere önem veren hizmet politikaları benimsenmiş, vatandaş destekli ve halkın polise karşı güven duygusunu geliştiren uygulamalar hız kazanmıştır.
 
Bu anlayış doğrultusunda, tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancım tamdır” diye konuştu.
 
Kaymakam TANRISEVER; “Bu anlamlı gün vesilesiyle, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını özveriyle yürüten Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 172’nci yıl dönümünü içten dilekleriyle kutladığını ifade ederek,  görevi başında şehit düşen  emniyet personellerimizi rahmet ve tazimle, gazilerimizi, malullerimizi ve emeklilerimizi minnetle anıyor,  emniyet teşkilatında görev yapan tüm personelimize ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

Kaymakam TANRISEVER ve protokol tarafından başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı  polis memurlarına verilen plaket takdiminin  ardından program sona erdi.