18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü nedeniyle 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü Programı   düzenlendi.
 
Programa, İlçe Kaymakamı Alper TANRISEVER, Belediye Başkanı Gazi ADAMHASAN, kurum amirleri, şehit aileleri, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.
 
Tören, saat 09:15´de Hükümet Konağında bulunan Atatürk Büstü önüne  Kaymakam Alper TANRISEVER ve Belediye Başkanı GAZİADAMHASAN'ın çelenk koymasını müteakip, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Şehit Asteğmen Zeynel YILMAZ şehitliği ziyaret edilerek, tüm şehitlerimiz için kuran-ı kerim okundu, dua edildi.
     
 
 
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümü etkinliklerine 20/03/2017 Pazartesi günü 23 Nisan Ortaokulu konferans salonunun'da devam edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Kuran tilavetinin okunmasının ardından günün anlam ve önemi belirten konuşma yapıldı.
 
İmamoğlu şehitleriyle ilgili slayt gösterisi ve Çanakkale isimli belgesel sunumu yapılarak, öğrenciler tarafından şiirler okunarak, 15 Temmuz videosu izlendi.
 
Çanakkale geçilmez oratoryo sunumu ve  korosu tarafından Çanakkale türküleri okunması, şehit yakınlarına plaket verilmesi ve öğretmenevindeki öğle yemeğinin ardından program sona erdi.