İlçemizin en önemli sorunlarından biri de ilçemizde çalışan kamu görevlilerinin, esnaflarının ilçemizde ikamet etmemesi, Adana ve Kozan gibi yakın büyük yerleşim yerlerine gidiş geliş yapmalarıdır.İlçemiz nüfusu 28.686 olup, toplam 840 kamu personeli görev yapmaktadır.

İlçede sosyal ve kültürel  faaliyetlere imkân sağlayacak otel, pansiyon, sosyal tesis, sinema, tiyatro salonu veya kültürel etkinliklerin sergileneceği kamuya ait mekânlar bulunmadığından, ilçede konaklama zorunluluğu bulunan kamu görevlileri, iş adamları ve misafirler Adana veya çevre ilçe merkezlerinde konaklamak zorunda kalıyorlardı.

Bu nedenle, Kaymakamlığımız öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile 17.03.2016 tarihinde başlatılan eski okul binasının öğretmenevine dönüştürülmesi çalışmaları sona ermiş ve hizmete açılmıştır.

Öğretmenevi on dört yataklı olup, 2’si süit oda, 4’ü tek kişilik, 4’ü çift kişilik  olmak üzere toplam 8 adet standart oda, VIP salonu, 50 kişilik lokal salonu, 80 kişilik restaurant  ve 60 kişilik toplantı salonları mevcuttur. 

Ayrıca tüm odalar TV ve klimalı olup, banyo ve tuvaletlerde merkezi sıcak su bulunmaktadır.

Kaymakamlığımızca, eski okul binasının Öğretmenevine dönüştürülmesine büyük  katkı sağlayan iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımıza   teşekkür ediyoruz.

İMAMOĞLU ÖĞRETMENEVİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Binaya çatı yapılarak, tüm su ve kanalizasyon şebekesi, elektrik tesisatı yenilenmiştir. Binada mevcut bulunan 8 derslik bölünerek/birleştirilerek standart oda, süit oda, toplantı salonu, lokal, restaurant, VIP salonu, bulaşıkhane, çamaşırhane ve idari büro haline getirilmiştir.

Odalara asma tavan yapılmış olup, binanın kuzey ve doğu cepheleri genişletilerek  üstü çatı ile kapatılmıştır.Binanın elektrik ve  su kesintilerini önlemek için jeneratör, hidrofor ve su deposu temin edilmiştir.

Binanın iç ve dış cephesi tadilat, boya bakımı yapılmış,  pencere ve kapılar değiştirilmiştir. Odalara parke, salon zeminlere fayans döşemesi yapılmıştır. Bütün odalara klima, LD TV ve  merkezi uydu sistemi döşenmiş olup, ayrıca odalara banyo, tuvalet ve duşa kabin yapılmıştır.   

Konaklama odalarına  dolap, yatak ve tuvalet aynası, komidin, perde başta olmak üzere mefruşat alımı yapılmıştır.

Lokal ve restauranta masa sandalye, klima ve TV sistemleri yapılmıştır. Restaurant bölümüne  mutfak eklenmiştir. Öğretmenevinde toplantı yapılmak üzere toplantı salonu düzenlenmiştir.

Ayrıca,  binanın çevre düzeni yapılarak,  bahçenin tamamına parke taşı döşenmiştir. Bahçenin ihata duvarının tadilatı ve kamelya yapılmıştır.  Öğretmenevinin çevre düzenlemesi hariç tadilat bakim-onarım ve mefruşat alımında toplam 292.000,00 TL  harcanmıştır.